Dracaena Marginata Bakımı

Konu İçeriği

Dracaena Marginata veya Madagaskar ejderha ağacı bitkileri, iç mekan bitkisi olarak evlerde ve ofislerde büyük etki yaratır. Görsel olarak harika bir seçim olan bu bitkiler, aynı zamanda havadaki zararlı kimyasalları da temizler. Sadece bu nedenle bile evinizde veya işyerinizde dracaena marginata bulundurmak isteyebilirsiniz.

Dracaena Marginata Bakımı Nasıl Yapılır?

Ne Kadar Işık Almalıdır;

Dracaena marginata orta ışığı tercih eder ancak az ışık alan ortamlarda da yetiştirilebilir. Fakat yeterince ışık almadığında, yeni yaprakların büyüme hızını yavaşlayacağını bilmelisiniz.

Dracaena marginata bitkisi doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalıdır çünkü direkt olarak gelen güneş ışıkları yapraklarını yakar.

Ne Kadar ve Ne Zaman Sulanmalıdır;

Dracaena marginata bitkisini, toprağın üstünde1-2 inçlik kısım kuruduğunda sulamalısınız. Bitkinizi oda sıcaklığında tutmanız doğru olacaktır. Yapraklarının sararması, bitkinizin susuz kaldığı anlamına gelir. Öte yandan yeşil yaprakların uç kısımlarında kahverengi lekelerin olması, fazla sulandığının göstergesidir. Ayrıca draceana marginata bitkisi, fazlaca florür içeren suları sevmez. Mümkünse damıtılmış su ile sulanmalıdır.

Dracaena Marginata Bakımı İçin Diğer İpuçları

Dracaena Marginata, 18 derecenin altındaki sıcaklıklardan hoşlanmaz. Bitkinizin uzun ömürlü olması için, sarı yapraklarını kesin veya budayın. Yine yapraklarındaki kahverengi lekeleri de keskin bir makasla kesmeniz gerekir.

Dracaena Marginata Bitkisi Zehirli Midir?

Evet! Dracaena Marginata köpekler ve kediler için son derece zehirli bir bitkidir. Fakat insanlar için zehirli bir çiçek değildir. Evcil hayvan besliyorsanız dikkatli olmanızda büyük yarar vardır.

Ayrıca, çiçek bakımı ile ilgili diğer yazılara sitemizden bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Atlas Çiçeği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir