En Güzel Sevgililer Günü Çiçekleri

Konu İçeriği

Sevdiklerimize hediye vermeyi çok severiz bu nedenle en özel günleri ala kaçırmak istemeyiz. Sevgililer günü de bu özel günlerden biridir. Diğer günler sevgi dolu geçebilir bu güne biraz romantik anlar gerekebilir bu nedenle hediye alma konusunda karar vermek bazı kişiler için çok zor olabiliyor. Oysaki çiçekler en güzel ve en romantik hediyelerdir. Yeter ki içerdikleri derin anlamların farkın varalım. Örneğin, kırmızı güller ile romantik bir hediye vermek hem çok kolay hem de uygun fiyatlıdır. Çiçek buketi alarak kısa süreli (bir hafta kadar) romantik anlara sahip olabilirsiniz. Çiçek sepeti alarak bu süreyi daha da uzatmak çok kolay. Fakat solmayan güller ile yıllarca sürecek romantik dakikalara sahip olabilirsiniz nasıl mı?

Tabi Ki Sevgililer Günü İçin Güller

Aşk ve sevgi denildiğinde akla ilk gelen çiçek tabi ki kırmızı bir gül olarak akıllara kazınıyor. Öyle ki bir çok bayan ilk hediye olarak büyük ölçüde gülleri almaktadır. Bu denli hediye olarak tutulan güllerin Ana vatanı da Mezopotamya yani Anadolu olduğunu biliyor musunuz?

Anavatanı Anadolu, İran ve Çin’dir. Fakat başka yerlerde de yetişir. Çok güzel ve kıymetlidir. Park ve bahçelerin süslenmesinde kullanıldığı gibi odaları, balkon ve terasları süsler. Birçok rengi vardır. Kesme çiçekçilikte çok talep edilen bir çiçektir. Kaynak bkz wikipedia

Güllerin bir çok anlamı vardır hepsi hediye edildiğinde farklı anlam taşıyabilir, örneğin kırmızı gül seni seviyorum anlamını taşırken beyaz gül saflık ve zarafet anlamını taşır. Çok nadir olan mor güllerin anlamı ise prestijin yanı sıra kaliteyi temsil etmektedir.

Solmayan Güller Bakımı Nasıl Olmalı?

Solmayan güller yıllarca hayatta kalabilen canlı güllerin doldurulması ile yapılan süslemelerden oluşur. Bu nedenle güller canlılığını çok uzun zaman kaybetmez. Alıcılar gülleri teslim almadan önce yapay zannedebilir eline ulaştığında ise çok şaşıracaktır. Solmayan güller canlı olduğu için yapılan çok büyük hatalar var. Bunlar;

  • Güllere elle temas edilmemeli
  • Güllere su verilmemeli
  • Güller güneş altında ya da nemli bir yerde tutulmamalı.
İlginizi Çekebilir  Kapalı Çuha Çiçek Türleri Bakım İpuçları

Bu kurallara uyulduğunda zaten bakım istemeyen solmayan gül daha uzun süre hayatta kalacaktır. Solmayan güllere en uygun fiyatlı ve en kaliteli olarak nasıl ulaşırım diye soranlar için bir önerimiz var kalitecicek.com online mağazasına uğrayıp solmayan gül kategorisine bakmaktır. Daima indirimli ürün ve kampanyanın yapıldığı bu çiçekçi firmasında bütçenize uygun bir ürün bulacağınıza eminiz.

Sevgililer Günü İçin Çiçek Sepeti

Eğer ben çiçek sepeti istiyorum diyorsanız en güzel çiçek sepetleri için de yine aynı siteden yani Kalite çiçek’ten destek almak mümkün. Üstelik satın aldığınız ürünü kargo ücreti gibi bir ek ücret ödemeden kilometrelerce uzağa gönderebilirsiniz. Online alışverişin en keyiflisi olan sevdiklerimiz için alışveriş yapma keyfini kalite çiçek ikiye katlamak için her şeyi düşünüp yapmış. Çiçek sepeti kategorisi için ana sayfadan hazırlanışa gör kategorisine tıklayıp çiçek sepeti yazısı üzerine tıklayarak en kaliteli ve en güzel çiçek sepetlerine ulaşmanız birkaç tıklama ile olacaktır.

Sevgililer gününde çiçek sepeti ile en değerlilerinizi mutlu etmek çok kolay! Peki, çiçek sepetleri hangi özel an ve günlerde hediye olarak verilebilir?

  1. Doğum günü
  2. Anneler günü
  3. Öğretmenler günü
  4. Duygu ve düşünceleri ifade etmek için
  5. Sürpriz yapmak için
  6. Kısacası her özel an ve nedensiz yere çiçek sepeti hediye edebilirsiniz.

En uygun fiyatlı çiçek sepeti hediye için Kalite çiçek ekibi siparişlerinizi bekliyorlar. Dilerseniz aynı gün aldığınız ürünü alıcınıza hediye edebilirsiniz. Dilerseniz de özel bir gün seçip o günü seçerek teslimat tarihini belirtebilirsiniz. Hızlı ve sorunsuz teslimat hizmeti ile ünlü olan bu firmanın online kataloğuna göz atarak bir ürün siparişi verebilirsiniz. Dilerseniz gözünüz gönlünüz açılsın diye ürünlere bakıp çıkabilirsiniz. Her ne amaçla olursa olsun mağazalarını ziyaret etmenizden mutlu olacaklardır. Güler yüzlü müşteri destek hattı ve teslimat ekibi ile kaliteli bir hizmet satın almış olacaksınız.

İlginizi Çekebilir  Hüsnüyusuf Çiçeği

Çiçek sepeti ve solmayan güller dışındaki önerimiz ise orkidelerdir. Orkideler her duruma uyum gösterebilen zarif çiçek hediyeleridir. Bakımlarının kolay olması ve renk olarak derin anlamlar içermesi nedeniyle çok seviliyorlar. Çiçeklenme döneminin de çok uzun sürmesi orkidenin sevilme nedenlerinden biridir. Sevgililer günü hediyesi olarak mavi orkide gibi nadir bulunan renkleri tercih edip sevgilinizi mutlu edebilirsiniz. Her çiçek özel ve güzeldir önemli olan kime verdiğinizdir ve bunu düşünmenizdir. Uygun fiyatlı ya da pahalı olması önemsiz. Tek bir dal çiçek ile binlerce anlam iletebilirsiniz sevdiklerinize. En güzel sevgililer günü çiçekleri için en güzel fikir partnerinizin en sevdiği çiçeği satın almaktır. Eğer bunu bilen şanslı kişilerdenseniz bu yönde ilerlemek çok kolay olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir