Mine Çiçeğinin Hikayesi

Mine çiçeğinin bilimsel adı Verbana çiçeğidir. Verbenaceae familyasına ait olan Mine çiçeği, dileyen ot, güvercin otu olarak da bilinmektedir. Haziran ayından ekim ayına kadar çiçeklenme dönemidir ve birbirinden güzel renklerde çiçeklere sahiptir. Mine çiçeği esas olarak alternatif tıpta baş ağrısı, depresyon veya bağırsak problemleri gibi şikayetlere karşı şifalı bir bitki olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, sinirsel huzursuzluk, ishal, mide, iştahsızlık ve yara iyileşmesi için de kullanılan şifalı bir bitkidir.

Mine çiçeği, eski zamanlardan beri dini törenler ve kutsal törenler için kullanılmıştır ayrıca Tanrıların lehine sihir ve fedakarlık için kullanılan bu çiçeklerden biridir. Bu özellikleri sayesinde tipik bir kehanet bitkisidir.

Mine çiçeği ayrıca Yunanlılar için Zeus’un karısı Hera’nın gözyaşları veya Juno’nun Romalılar için gözyaşları olarak da adlandırıldı. Çünkü gözyaşları, Mine çiçeğinin filizlerinin filizlenmeye başladığı yere düştü. Bu hikaye ile mine çiçeğinin ilk anlamı olan “GÜÇ” ortaya çıktı.

Mine çiçeği

Roma mitolojisinde aşk ve güzellik tanrıçası olan Venüs, başına mine çiçekleriyle iç içe bir mersin tacı takmıştı. Buradan, Cermen halkları (MÖ 3. yüzyıldan 9. yüzyıla kadar yaşayan halk ) arasında, Aşk Tanrıçası’nın korumasını hatırlamak için, gelecekteki eşlere hediye olarak mine çiçeği çelengi getirme geleneği aktarıldı.

Kuzey Avrupa’da ise mine çiçeği, büyü bitkisi olarak kabul edilir. Genellikle, çobanların adetleri arasında, bu bitkinin dallarının belirli törenlerde kullanılması vardır. Ağrıyı hafifletmek için dalların sıkılmasından sonra bitkinin suyu elde edilir. Mine çiçeği, hala büyülü ve tedavi edici özelliklere sahip, iyileştirici ve güç verebilen bir bitki olarak kabul edilmektedir. Güzel kokusu, melankoli ve kaygıyı hafifletme özelliğine sahiptir.

Mine Çiçeğinin Anlamı

Mine çiçeği, kişinin aşk hayatına uyum sağlamak için verilen barış ve refahın anlamına gelen bir çiçektir. Anlamı aynı zamanda ruhun ve amacın saflığıdır.

İlginizi Çekebilir  Şans Bambusu Anlamı

Çiçeklerin anlamlarını ve hikayelerini öğrenmeyi seviyorsanız ” Çiçeklerin Anlamları ” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir