Antoryum Çiçeği Anlamı

Antoryum sadece botanik adıyla değil, aynı zamanda Flamingo çiçeğinin adıyla da bilinir. Arum ailesine ait ve aslen Orta ve Güney Amerika ile Karayipler’in tropikal bölgelerinden gelmektedir. Muhteşem çiçek açan bir antoryuma bakarsanız, bu egzotik bitkinin etkileyici güzelliğine hemen hayran kalacaksınız. Sadece kırmızı rengi ile değil pembe, turuncu, mor, sarı veya beyaz gibi renklerde de bulunur.

Antoryum çiçeği, etkileyici görünümü nedeniyle kesinlikle benzersizdir ve sadece saksı bitkisi olarak değil, aynı zamanda çiçek aranjmanlarının bir parçası olarak da göz alıcıdır. Kalp şekli ve çiçeklerinin yoğun kırmızı rengi göz önüne alındığında, Antoryum her zaman şefkat ve sevginin sembolü olmuştur, bu yüzden genellikle Sevgililer Günü hediyesi olarak verilir. Açık kalp şeklinin yanı sıra, bu parlak kırmızı çiçeğin egzotik ve çekici görünümü, sonsuz ve baştan çıkarıcı güzellik anlamına gelir.

Pembe ve mor Antoryum çiçeği

Bir kişiye antoryum çiçekleri gönderirseniz, güzelliğini anlatabilirsiniz. Ancak Anthurium aynı zamanda bir dostluk ve iyi dilek sembolüdür. Bu çiçeği düğün veya açılış gibi pek çok özel günde yada ev hediyesi olarak da götürebilirsiniz.

Efsaneye göre, aslında, antik Yunan’da, antoryum çiçekleri, insanları aşık etmeyi başaran Aşk Tanrısı’nın veya aşk tanrısının oklarını temsil ettiği söylenmektedir.

Antoryum çiçeğinin tüm kısımlarının zehirlidir. Bu nedenle, küçük çocukları veya evcil hayvanları olan aileler için tavsiye edilmez.

Antoryum çiçeği gibi kırmızı rengi ve parlak görüntüsü ile herkesi mest eden Guzmanya çiçeğinin anlamını öğrenmek için ” Guzmanya Çiçeği Anlamı” yazımızı inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Lilyum Çiçeği Anlamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir