Gül Sayılarının Anlamı

Gül vermek istiyorsunuz ama buketinize kaç gül koyacağınızı bilmiyor musunuz? Birkaç kırmızı gül aldığınız da gönderdiğiniz mesajı bilmek ister misiniz? İşte sayılarla gül aldığınız da hangi mesajı veriyoruz diye merak ediyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

Gül vermek her şeyden önce bir sevgi mesajı göndermektir. Nasıl bir kırmızı gül, beyaz bir gülle aynı sinyali göndermeyeceği gibi, verilecek gül sayısını seçmek de önemli bir husustur.

Bukette Gül Sayısının Anlamı

Özel günlerde yada içinizden bir buket gül almak geldiğinde kaç tane gül alırsınız? Aldığınız güllerle hangi mesajı veriyorsunuz? Genellikle aşkı sembolize eden güller adet olarak neyi ifade ediyormuş hep beraber görelim.

1 Gül AnlamıGül vermek, karşınızdaki kişiye ona aşık olduğunuzu söylemektir.
2 Gül Anlamı İki gül vermenin birçok anlamı olabilir. Gerçekten de, kendiniz bir aşk beyanında bulunduktan sonra 2 gül alırsanız, karşılıklı aşk anlamına gelebilir. Ancak bir çiçek ikilisi ile af dilemek de mümkündür. Bu yüzden, onları aldığınız duruma çok dikkat edin çünkü bu sayı çok anlamlı.
3 Gül Anlamı Üç gül net bir mesaj taşır: “Seni seviyorum”.
4 Gül Anlamı Gelecekte güven gösterme mesajı, dört gül aranıza hiçbir şeyin girmeyeceği anlamına gelir. Bağlılığınızı ve duygularınızın gücünü göstermeye yeter.
5 Gül AnlamıBu sayı çiçekleri alacak kişiye olan saygınızı ve hayranlığınızı vurgular. İlk buluşmada beş gülden oluşan bir buket ikram etmek çok yaygındır. Bu buket aynı zamanda bir doğum gününü, Anneler Günü’nü kutlamak veya hatta bir iş arkadaşını tebrik etmek için de kullanılabilir.
6 Gül Anlamı Özel bir sevginin işareti olan altı gül, bir çifte dahil olma ve birlikte olma arzusunu sembolize eder. Bu, bir ilişkiyi resmileştirme veya aynı daireye taşınma arzusuna eşlik edebilir.
7 Gül Anlamı Yedi gülden oluşan bir buketin anlamı, sevilen için bir tutku ve sevdalılık taahhüdüdür.
8 Gül Anlamı Sevgi duygusuna yönelik olması gerekmez, sekiz gül her şeyden önce birinin bir arkadaşa gönderdiği bir destek mesajıdır.
9 Gül Anlamı Kuşkusuz çiçekçilerdeki en popüler çiçek aranjmanı, dokuz gül buketi uzun süreli sevginin garantisidir. Sonsuza kadar birlikte olacağınızı zarif bir şekilde söyleyerek duygularınızı ortaya çıkarmanıza olanak tanır.
10 Gül Anlamı Uyumlu ve dengeli buket. On gül, mükemmel aşkı ifade eder.
11 Gül Anlamı – Benim için hayatta en değer verdiğim en sevdiğimsini ifade eder.

Güllerin sayılarına göre ifade ettikleri anlamlar değişir.

12 Gül Anlamı On iki gül, bir çifte ömür boyu sürecek bir bağlılıkla ilişkilidir. Bu nedenle bir düzine çiçek vermek, evlilik teklifi yapmak için idealdir. Ayrıca senede 12 ay olduğu gibi aylar olmanı istiyorum ve evlenerek mevsimleri birlikte görmemiz anlamına da geliyor.
13 Gül Anlamı Çoğu zaman batıl inançlarla eşitlenen bir sayı, on üç gülün tersine olumsuz bir karakteri yoktur. Güçlü duygulara tanıklık ediyorlardı, aşkta özel bir anlamı yok. Bir arkadaşın senin için ne kadar değerli olduğunu göstermek için harikalar.
14 Gül Anlamı Bu sayı, birisini kişisel başarıları veya sadece örnek davranışları için ne kadar övdüğünüzü göstermek için harikadır.
15 Gül AnlamıOn beş gül, çoğunlukla yanlış yaptığı için özür olarak sunulur. Bağışlama ile ilgili sayı, işlediğimiz ve pişman olduğumuz bir hatayı telafi etmek için bu buketi verebilirsiniz.
17 Gül Anlamı Gül düğünü 17 yıllık evlilikten sonra kutlanır. Bu nedenle, birlikte yaşamanın ek bir yılını kutlamak için eşler arasında on yedi gül ikram edilir. Bir çift olarak hayattaki ilerlemenizi ifade eden bir sevgi simgesi.
18 Gül Anlamı On sekiz gül vermek, karşınızdaki kişiye onu ne kadar güzel bulduğunuzu anlatır. Özellikle romantik olan dikkat, çekiciliğinizi ve diğerinde gözlemlediğiniz çekiciliği vurgular.
19 Gül Anlamı On dokuz gül, sabrın ve olgun sevginin kanıtıdır.
20 Gül AnlamıYirmi gül, samimi ve derin duygulara tanıklık eder. Açık bir güven mesajıdır.

21 gül buketi sadakatin anlamıdır.

21 gül Anlamı Sevdiklerinize yirmi bir gülle ona tamamen bağlı olduğunuzu söyleyebilirsiniz. Sadakatin sembolü olan 21 adet gülden oluşan buket hediye ederek, karşınızdaki kişiye ” kendimi sana adadım ” diyebilirsiniz.
24 Gül Anlamı Bir günde 24 saat olduğu gibi, yirmi dört adetli gül buketi basit bir mesaj gönderir: Her zaman seni düşünüyorum.
25 Gül Anlamı Sevilen birini tebrik etmek için kullanılan Yirmi Beş Gül Buketi, hayattaki bir başarıyı kutlar. Kişiyle gurur duyduğunuzu gösteren 14 gül buketinin aksine, 25 çiçek başarıya ya da yapılan olaya çok daha fazla önem verir.
36 Gül Anlamı 3 ve 12 gülün mükemmel kombinasyonu, otuz altı gül diğerine onları çılgınca sevdiğinizi anlatmak için kullanılır.
40 Gül Anlamı Saflığın ve dürüstlüğün sembolü, kırk gül, aşkınızın gerçek olduğunu gösterir.
50 Gül Anlamı Uzun vadeli bağlılığın bir işareti, elli gül sunmak, sevdiklerime şunu söylemek anlamına gelir: Seninle yaşlanmak istiyorum. Zamanla bir aşk ilişkisi kurma arzusuna tanık olun, bu buket aynı zamanda diğer yarınızın gelecekteki kusurlarını ve zayıflıklarını kabul etmeye hazır olduğunuzu gösterir.

Kırmızı gül aşkı beyaz gül ise saf güzelliği temsil eder.

69 Gül AnlamıDoğası gereği erotik sayı, karşılıklı zevk sunan fiziksel bir konumu anımsatan, altmış dokuz gül sunmak, yoğunlukla ve cinsel bir şekilde ne kadar sevdiğimizi söylemektir. Kaynaşan bir sevginin işareti olan bu buket, diğer yarınıza olan fiziksel tutkunuza tanıklık ediyor.
99 Gül Anlamı Doksan dokuz gül, duygularınızı zamanında donduran bir mesaj gönderir: Seni seviyorum ve seni tüm hayatım boyunca seveceğim. Kalbinizde ne olduğunu bildirmek için harika bir buket.
100 Gül Anlamı Yüz gül “sana olan aşkım sonsuzdur” anlamına gelir. Buradaki nüans, duyguların ölümden sonra bile asla bitmeyeceği anlamına gelir.
101 Gül AnlamıYüz bir gül vermek, sınırsız ve sonsuz sevgi göstermektir.
108 Gül Anlamı 12 x 9 gülün çoğaltılmasıyla üretilen Yüz sekiz gül buketi, muhteşem düğün teklifleri için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bağlılığın sembolizmini ve uzun vadeli sevgiyi birleştirir.
365 Gül Anlamı – Yılda 365 gün vardır. Üç yüz altmış beş gül vermek, diğer yarınızı düşünmediğiniz tek bir gün olmadığı anlamına gelir.
999 Gül Anlamı – Son olarak, aşkın nihai kanıtı, sevdiklerinize dokuz yüz doksan dokuz gül sunmaktır.

İlginizi Çekebilir  Gerbera Çiçeği Anlamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir