Kalanchoe Çiçeği Nasıl Canlandırılır?

Kalanchoe çiçek açmıyor, nasıl daha canlı hale getirebilirim diyorsanız en doğru adrestesiniz. Kalanchoe çiçeği oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle bakımında tüm detayları dikkate almanız gerekiyor. Aksi halde çiçeğinizin kuruduğuna şahit olabilirsiniz. Aşırı sık sulama ya da çok havasız bırakma durumlarında çiçeğin daha hızlı kuruduğu görülüyor.

Işık da bildiğiniz üzere Kalanchoe gibi bitkiler için oldukça önemlidir. Eğer ışık dengesini doğru ayarlamazsanız da çiçeğinizin kısa vadede solduğunu görebilirsiniz. Kuruyan kalanchoe çiçeğini uygun bakım önerilerini dikkate alarak yeniden canlandırmanız mümkündür. Kalanchoe çiçek açmıyor, yeniden nasıl canlandırabilirim diyorsanız şu önerileri dikkate almanızı tavsiye ediyoruz;

  • Kış aylarında çiçeğinizi sadece haftanın bir günü, bir defa sulamaya özen gösterin.
  • Yaz aylarında çiçeğinizi haftada iki kez sulayabilirsiniz. Buna toprak kuruluğunu gözlemleyerek karar verebilirsiniz.
  • Çiçek açmasını istiyorsanız kış aylarında güney cepheye bakan bir pencerenin önüne koymaya özen gösterin.
  • Eğer yaz ayında çiçek açmasını istiyorsanız da ışığı iyi alan doğu veya vatı cepheli bir pencereye koymayı deneyebilirsiniz.
  • Bitkiniz çiçek açmak üzere tomurcuklanmaya başladığında ise 14 saat boyunca ışıksız bir ortamda muhafaza edin.
  • 14 saat ışıksız ortamda bıraktıktan hemen sonra ise 10 saat boyunca ışık alan bir ortama koyarak bekletin.

Belirttiğimiz bu detayları dikkate alarak kalanchoe çiçeğinizin açmasını ve ölmemesini kolayca sağlayabilirsiniz. Ölen kalanchoe çiçeğinizi de belirttiğimiz ayrıntılara dikkat ederek yeniden canlandırabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Kalanchoe çiçeği bakımı adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Bu güzel çiçeğin anlamını da merak ediyorsanız Kalanchoe çiçeği anlamı adlı yazımıza göz atabilirsiniz. Umarız Kalanchoe Çiçeği hakkında aradığınız sorularınıza gerekli bilgileri sağlayabilmişizdir.

İlginizi Çekebilir  Zinya Çiçeği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir