Gerbera Çiçeği Anlamı

Konu İçeriği

Bütün çiçeklerin kendilerine özel anlamları vardır. Bu anlamlar neticesinde kime ne tarz bir çiçek hediye edilmesi gerektiğini anlarız. Gerbera çiçeğinin de elbette ki kendine has bir anlamı vardır.

Birçok süs ve kesme çiçek gibi gerbera da sözde papatya ailesine aittir. Aslen Asya veya Güney Afrika’dan gelir ve genellikle Nisan’dan Eylül’e kadar çiçek açar. Doğada, renk çeşitliliği olarak beyazın yanı sıra pembe, koyu kırmızı, parlak turuncu ve parlak sarıyı içeren yaklaşık 30 farklı türde gerbera bulunur.

Çoğu çiçek gibi gerberanın farklı anlamları vardır. Gerbera’nın genel anlamı ise basit ama samimi bir iltifattır: “Her şeyi çok daha güzel yapıyorsun!” Çiçek dilinde gerbera çiçeğine neşeli, renkli bitki deniyor. Samimiyet, takdir ve dostluğun itirafı anlamına gelir. Pozitif enerji yayar ve bu nedenle çevrelerini kendi pozitif yollarıyla neşelendiren insanların sembolüdür. Gerbera çiçeği herhangi bir belirsizlik riskine girmeden bir komşuya bile verilebilir.

Gerbera Çiçeğinin Renklerine Göre Anlamları

Turuncu Gerbera çiçeği

Elbette çiçeklerin rengine göre gerberaların anlamı değişebilir. Bunun temel nedeni, bir çiçeğin renk şemasının kendi içinde de çiçeğin türünün anlamı ile karıştırılmış bir sembolizm oluşturulmasıdır.

Kırmızı Gerbera Çiçeği

Kırmızı gerbera, neredeyse tüm kırmızı çiçekler gibi aşkı temsil eder. Kırmızı gerberalar artık kendilerini aşk habercileri olarak kabul ettiler ve gül gibi şefkat ve derin duyguları temsil ediyorlar. Bu, iki partner arasındaki aşk veya aile üyeleri arasındaki aşk olabilir. Kırmızı gerberalar bu nedenle, Anneler Günü’nde de verilebilir. Öte yandan pembe gerberalar, iyi arkadaşlar arasında küçük bir hediye olarak kabul edilir.

Turuncu Gerbera Çiçeği

Turuncu gerberalar güç, canlılık ve sıcaklık yayarlar, bu yüzden onları görmek birçok insanı neşelendirir ve motive eder. Bu nedenle turuncu gerberalar, bir arkadaşınıza önlerinde yatan bir sınav için başarı ve güç dilemek istiyorsanız ideal çiçeklerdir. Bu durumda portakal çiçekleri sarı gerberalarla da birleştirilebilir.

İlginizi Çekebilir  Gül Sayılarının Anlamı

Sarı Gerbera Çiçeği

Sarı gerberaların çok farklı iki anlamı vardır. Bir yandan güneşli havayı ve neşeyi temsil ederken, diğer yandan cenaze çiçeklerinde de görülürler. Örneğin, beyaz zambaklardan farklı olarak, merhum için yas tutmayı değil, onların olumlu hatırasını ve merhumla mutlu anların hatırasını sembolize ederler.

Gerbera anlamlarında çok yönlüdür ve bu yüzden artık aşk ve sadakati temsil edebileceklerini biliyoruz ve kırmızı, beyaz, turuncu, sarı veya pembe, hangi renk olursa olsun, gerberanın dili sürekli olarak olumludur ve hediyeler için idealdir uygun.

Gerbera Dövme Anlamı

Gerbera çiçeği dövmesi örneği

Gerbera dövmesine sahip olan kişiler renkli çiçeğin ne anlama geldiğini tam olarak bilmeliler. Gerbera çiçeği ile her şey daha güzel hale gelir. Bu nedenle bu dövmeleri kullananlar mutlaka iyimserdir ve hemcinsleri arasında iyi bir ruh hali yayarlar. Gerbera dövmesi kullananların hayatı olumlu bir şekilde geçirir ve kendilerini hayal kırıklığına uğratmazlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir