Hava Çiçeği Anlamı

Tillandsia, Bromeliaceae familyasından Orta ve Güney Amerika’ya özgü egzotik bir bitkidir. Ananas ile aynı aileye aittir. Tillandsia Epifitik bir bitkidir (yeraltı kökleri yoktur) ve orkide gibi, menşe yerinde doğrudan ağaç gövdelerinde yetişir. Tillandsia diğer adı ile Hava çiçeği son derece geniş bir bitki cinsidir, sırayla diğer 6 alt türe ayrılan 500’den fazla tür vardır.

Hava çiçeği, ortamlara rahatça uyum sağlar, belirli alanlara veya araziye ihtiyaç duymaz, bağımsız olarak beslenir ve kolayca yayılır. Tropikal ormanın yaşam koşullarına alışmış olan hava çiçeği, bakımı sanıldığından çok daha kolaydır ve iç mekanlarınıza çok iyi uyum sağlar. Ancak dikkatli olmalısınız bu bitki bakımında bile bir çok önlem alınması gerekir. Hava Çiçeği yazımızdan bu bitkinin bakımı için gereken detaylara ulaşabilirsiniz.

Bütün çiçeklerin anlamı olduğu gibi tillandsia çiçeği anlamı da diğer çiçeklerden farklıdır. Hava çiçeğinin kök sistemi olmadığı için Dünyaya ihtiyaç duymayan ve düpedüz tuhaf görünen bir bitki olarak bilinir. Genellikle bilim kurgu, uzaylılar, Mars seyahati ve diğer galaksiler arası hikayelerle ilişkilendirilir. Hayalperestler ve antikonformizm sevenler için ideal bir bitki. Çiçeklerin dilinde ise Tillandsia, aşk dolu canlılık alanındayken ılımlılık, rahatlama anlamını alır.

İlginizi Çekebilir  Gardenya Çiçeği Anlamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir